Siirt Sohbet

Son zamanlarda sohbet sitelerinde geçirdiğimiz sürenin artmasıyla birlikte, chat ortamlarından edinilen arkadaş, başlayan ilişki sayıları tavan yaptı. Kimileri bu durumdan şikayetçi olsa da, Siirt sohbet sitesinin hayatımızda birçok şeyi kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek. Örneğin; eskiden okulda görüp beğendiğiniz, ama bir türlü yanına yaklaşmaya cesaret edemediğiniz biriyle muhabbete başlamak, şimdilerde chat sitesi sayesinde çok daha kolay. Tabii muhabbete nasıl başladığınız, attığınız ilk mesaj ilişkininin gidişatı açısından hayati önem taşıyor. Bu yüzden hoşlandığınız kişiye atacağınız ilk mesajda nelere dikkat etmeniz gerektiğine şöyle bir göz atalım:
1) Direk konuya girmeyin!
Evet birinden çok hoşlanıyorsunuz, tanışmak içi can atıyorsunuz. Ancak bunu ona direk söylemek ve onun da sizden hoşlanmasını beklemek oldukça riskli ve şimdiye kadar da başarılı olmamış bir yöntem. Bunun yerine, arkadaşça bir başlangıç yapmak ilerisi için çok daha etkili bir yöntem olacaktır.
2) Sıradan olmayın!
Sıradan bir mesaj atmak sizi onun gözünde sıradan ve önüne gelen herkese mesaj atan biri gibi gösterebilir. Bu yüzden, hoşlandığınız kişiyle ilgili kısa süreli bir gözlem yapıp yaptığınız bu gözlemi belli eden bir mesaj atabilirsiniz. Örneğin; paylaştığı bir film postu hakkında ona özelden “Bir kızın aksiyon filmlerini bu kadar sevmesi şaşırtıcı.” gibi bir mesaj atarsanız, hem muhabbet edilecek bir konu yaratmış olur, hem de insanlar hakkında gözlem yapan ilgi çekici bir karakter olduğunuzu ona hissettirirsiniz.
3) “Sohbeti iyi insan” izlenimi yaratın!
Bir ilişkiyi vazgeçilmez yapan her zaman taraflar arasındaki arkadaşlık bağıdır. Kişiler birbirlerinden vazgeçebilse bile, eğer aralarında aynı zamanda çok güçlü bir arkadaşlık bağı varsa, bunu kaybetmemek için her zaman ilişkiyi güçlü tutmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu bağı kurmanın, aynı zamanda çok iyi arkadaş olmanın sırrı da bu kişilerin birbiriyle muhabbet etmeyi çok sevmelerinden geçer. Bu yüzden her zaman muhabbeti iyi bir insan izlenimi yaratmanız ve sizle konuşmaktan zevk almasını sağlamanız gerekmektedir.
4) Onunla Paylaşın!
Chat sitesi sürekliliği en az gerçek hayattaki sürekliliğimiz kadar önemlidir. Hoşlandığınız kişiyle mobil sohbet üzerinden yaptığınız paylaşımlar, bir süre sonra onun için alışkanlık haline gelecektir. Örneğin; size komik gelen postları ona da gönderdiğinizde kendini iyi hissedecek, bunu sürekli hale getirdiğinizde ise size bağımlı olacaktır. Unutmayın, iyi hissettiren insanlar bağımlılık yapar!

Etiketler:

Bu yazı toplamda 25 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Ülkemizin genelinden binlerce kullanıcının ziyaret ederek canlı sohbet ve mobil chat yaparak arkadaşlıklar edindiği yazılı sohbet sitesinde hayatınızı biraz daha eğlenceli kılabilirsiniz. Farklı şehirden insanlarla tanışarak, kendinize uygun sohbet arkadaşları edinerek birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Oyun kanallarımız sayesinde gerçek oyuncular ile oyunlar oynayabilir, radyo yayınlarımızda sevdiklerinize isteklerde bulunabilirsiniz.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır CAFEALEM.COM
www.cafealem.com

Cafe Sohbet -